• Tekstowa podstrona

• Historia szkoły

W 1897 r. w Wiszniowie została zbudowana jednoklasowa, drewniana szkoła.  Na czas I Wojny Światowej zajęcia w szkole zostały zawieszone, ale od 1918 roku rozpoczęto nauczanie w języku polskim. Zmieniło się to z wybuchem II Wojny Światowej w 1939 roku. Uczono tylko ukraińskie dzieci w ich narodowym języku.

Placówka zaczęła ponownie funkcjonować dopiero w 1947 roku. Wraz z upływem lat mieszkańców Wiszniowa było coraz więcej.  W 1972r rozpoczęto budowę nowej szkoły. W pracach budowniczych pomagali nasi mieszkańcy, dorośli i dzieci. W związku z tym, że na następny rok przypadała rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, postanowiono więc oddać szkołę pod jego patronat. W dniu 3 września

1973r. nastąpiło uroczyste, długo oczekiwane, otwarcie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie.