Lista galerii
brak danych
Aktualności
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
W naszej szkole obchodziliśmy od 8 do 15 maja XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji była "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Wszyscy uczniowie podczas przerwy mogli czytać książki, które były przygotowane w specjalnych skrzynkach. Dzieci z przedszkola odwiedziły bibliotekę zapoznały się z regulaminem. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książki. Pan bibliotekarz Czesław Badyła na zakończenie spotkania przeczytał maluchom bajkę. W tygodniu bibliotek dzieciom z punktu przedszkolnego były wyświetlane bajki za pomocą rzutnika. Najmłodsi uczniowie mogli poczuć się jak „W Starym Kinie”. Dzieciom bardzo spodobała się taka innowacyjna forma czytania bajek połączona z obrazem. Uczniowie klas 1-3 dowiedziały się jak powstaje książka oraz mogli podziwiać prezentację „Najpiękniejsze Biblioteki Świata”.
Bieg Pamięci
9 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach patriotyczno- religijnych upamiętniających 78 rocznicę pacyfikacji wsi Ameryka, Łasków, Smoligów oraz Olszynka. Uczniowie pobiegli w "Biegu Pamięci".
Więcej pod linkiem: https://www.facebook.com/1240916802752022/posts/2207477799429246/
Święto Szkoły
7 kwietnia odbyło się w naszej szkole wielkie święto.
73Święto Naszej Szkoły jak co roku obchodzimy z okazji urodzin naszego Patrona Mikołaja Kopernika. W 2022 roku to 549 rocznica.
W tym roku nasze święto odbyło się pod hasłem „ Święto Nauki ”.
Nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji.
Dzień Języków Obcych
30 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. 🇬🇧 🇷🇺
Uczniowie klasy 7 pod opieką nauczycieli Barbary Kutek i Pawła Pacaja (odpowiednio: język rosyjski i język angielski) przygotowali 5 stacji dydaktycznych.
Uczniowie w grupach z klas 4-8 odpowiadali na pytania z kategorii: muzyka, atrakcje turystyczne, historia i literatura, kulinaria, geografia i sport. Przygotowano również gazetkę tematyczną CO WARTO WIEDZIEĆ.
Dzień Liczby π
14 marca świętowliśmy Dzień liczby π.
14
Plecaczek dla uchodźców
Akcja Plecaczek
Akcja "PLECACZEK" dla dzieci z Ukrainy.
Spakuj plecak, nie musi być nowy, ale w bardzo dobrym stanie.
Każdy plecaczek będzie zawierał:
- butelkę wody niegazowanej z dziubkiem,
- soczek w kartoniku ze słomką,
- mus, jogurt w tubce,
- batonik, słodycze,
- małe opakowanie kredek,
- koloro
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
Drodzy Rodzice !
Dzieci słyszą, czytają i oglądają dramatyczne obrazy z terenów za naszą wschodnią granicą.
Odczuwają nasz niepokój i zdenerwowanie. W tych okolicznościach ważne jest, aby nasi uczniowie mieli
świadomość, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony rodziców i szkoły.
Wybuchy, strzały, wyjące syreny, ranni ludzie – to wszystko mogą zobaczyć dzieci w telewizji i w
Internecie. Te obrazy mogą być dla nich niezrozumiałe, a z całą pewnością wzbudzają strach i niepokój.
Nie można zostawić dzieci samych ze swoimi myślami. Na rozmowę trzeba przeznaczyć tyle czasu, ile
dziecko będzie potrzebowało.
Każdą rozmowę należy zakończyć pozytywną informacją, żeby nie zostawić dziecka z elementami
strachu i lęku.
Dobrą informacją do przekazania dziecku będzie wiadomość o tym, jak Ukrainie pomagamy, oraz jakie
decyzje podejmują politycy, aby zakończyć tę wojnę.
Na terenie szkoły można skorzy
Zasady rekrutacji do przedszkola
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MIRCZE
Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnychw szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mircze na rok szkolny 2022/2023
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Na terenie Gminy Mircze wychowanie przedszkolne może być realizowane w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego – punktach przedszkolnych.
Zasady rekrutacji do naszej szkoły.
REKRUTACJA DO I KLASY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MIRCZE
Do klas I przyjmowane są:
- dzieci 7 letnie (urodzone w 2015) - objęte obowiązkiem szkolnym,
- dzieci 6 letnie (urodzone w 2016) - zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej
Sukces poetycki Roksany
W dniu 18. stycznia autorka wiersza Roksana Jaśkiewicz odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie ,,Wolna - Niepodległa''. Nagrodę wręczał poseł Tomasz Zieliński oraz dyrektor Delegatury Kuratoriu Oświaty pani Monika Żur. Uczennicy towarzyszyła dyrektor Dorota Miazga oraz polonista Małgorzata Jóźwiak.
Pasowanie na czytelnkia
Pasowanie na czytelnika to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W tym dniu pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając. Pierwszaki odgadywali bajkowe zagadki – okazali się świetnymi znawcami popularnych baśni i bajek. Poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Świeżo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i
Wigilia naszych najmłodszych uczniów.
W przedświątecznym tygodniu przedszkolaki miały pełne ręce roboty. Przygotowały ucztę wigilijną i śpiewały kolędy. Brawo!
Dzień Misia i Andrzejki w przedszkolu
W naszym przedszkolu dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Poniżej fotorelacja z Dnia Misia oraz Andrzejek.
10
Ognisko niepodległościowe
Tradycją naszej szkoły stało się świętowanie odzyskania niepodległości poprzez wspólny śpiew i pieczenie kiełbasek.
2W przeddzień 123 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyło się ognisko.
Hejtu nie promuję, na hejt reaguję
18 października 2021 roku w klasie VII odbyły się warsztaty "Hejtu nie promuję, na hejt reaguję." Zajęcia przeprowadziła psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie p.Maria Malicka. Podczas zajęć omówiono definicję hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu, trollingu. Uświadamiano uczniom przyczyny zjawiska hejtu oraz ich konsekwencje. Uczniowie pracowali w grupie wyrażając własne opinie bez obrażania innych.
Zapraszamy do dyktanda!
Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!
Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody, a dla Nauczyciela, który uzyska najlepszy wynik portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - zwycięzca będzie mógł wybrać tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)
Godziny dzwonków
Sobota 12.04.2025Kalendarz
brak danych