• Udział w akcji "Szkoła pamięta"

     • Nadeszły dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Zapalamy znicze, pielęgnujemy groby. Wspominamy swoich bliskich zmarłych oraz tych, którzy zapisali się w historii ojczyzny. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich dokonań.

      Uczniowie naszej szkoły w ramach akcji „Szkoła pamięta” uporządkowali mogiłę z czasów powstania styczniowego w Mołożowie, mogiłę z czasów I wojny światowej w Radostowie oraz Grób Nieznanego Żołnierza z czasów II wojny światowej w Wiszniowie.

      Pamiętamy.

     • Halloween

     • Trick or treat- cukierek albo psikus –takie hasło można było usłyszeć na terenie naszej szkoły. Wspominając tradycje krajów anglojęzycznych uczniowie klasy piątej wraz z p. J. Kawałek przygotowali krótką inscenizację. Dynie, czarne koty, wiedźmy, czarodzieje, nietoperze i szkielety, miały zgodnie z tradycją, odstraszać złe moce. W naszych realiach mówiły śmieszne rymowanki i wierszyki oraz życzyły wszystkim Happy Halloween!Halloween wywodzi się z obchodzonego w Europie północnej święta z okazji końca jesieni a początku zimy, znanego na terenach irlandzkich jako Samhain („koniec lata”), walijskich jako Nos Galan Gaeaf („wieczór zimowy”), anglosaskich jako Blodmonath („krwawy miesiąc”), nordyckich jako „zimowe noce.