• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     • W dniu 19.12.2019r. w hali OSiR w Hrubieszowie odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy.Bardzo dobrze zaprezentowali sie w nim nasze drużyny, a szególnie dziewczęta starsze, które wygrały pokonując Hrubieszów 7:0. Impreza odbyła się pod patronatem Starosty Powiatowego w Hrubieszowie. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn w dwóch kategoriach wiekowych. Dla każdego uczestnika czekał słodki upominek od Św. Mikołaja. 

     • Moda na odblaski

     • Na przełomie października i listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mirczu oraz Szkole Podstawowej w Wiszniowie uczniowie z klas V i VI przygotowywali elementy odblaskowe w ramach konkursu "Moda na odblaski". Organizatorem konkursu był Wydział Ruchu Drogowego w KWP w Lublinie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży tematem bezpieczeństwa. Zadaniem uczniów było przedstawienie kreatywnego pomysłu na zwiększenie bezpieczeństwa na drodze, poprzez wykonanie stroju praktycznego i estetycznego oraz przyjaznego dzieciom zawierającego elementy odblaskowe. Uczniowie przygotowywali elementy odblaskowe pod opieką nauczyciela p. Doroty Smoll. W dniu 19 listopada 2019r. w Szkole Podstawowej w Wiszniowie odbył się pokaz mody odblaskowej.
      Koordynatorem tego wydarzenia była pedagog p. Agnieszka Marciniuk. Prezentacje uczniów oceniało jury: asp. Piotr Skurski dzielnicowy Posterunku Policji w Dołhobyczowie, Dyrektor szkoły p. Dorota Miazga i nauczyciel p. Dariusz Smoll. Pokaz cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród publiczności, którą tworzyli uczniowie z klas I-IV. Grupy prezentowały pokaz do wybranych utworów muzycznych.
      W pokazie wystąpiły 3 drużyny:

      Publiczna Szkoła Podstawowa w Mirczu klasa V w składzie: Nina Talarowska kl. Va, Kamila Kuta kl.Va, Aleksandra Kondraciuk Va, Zuzanna Sołoducha Vb, Zuzanna Jonasz Vb.

      Szkoła Podstawowa w Wiszniowie 2 drużyny: klasa V w składzie: Daria Adamczuk, Aleksandra Laskowska, Laura Mielniczuk, Barbara Sobczuk, Roksana Jaśkiewicz, Tomasz Lipski oraz

      klasa VI :Małgorzata Broda, Kinga Tabaka, Zuzanna Grabczuk, Oliwia Jędra, Wiktoria Głuch.

      W ocenie jury najlepiej zaprezentowała się drużyna klasy V z Wiszniowa. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, upominki z KPP w Hrubieszowie oraz p. Dyrektor Doroty Miazgi.

      Gratulujemy zwycięzcom i dziekujemy wszystkim drużynom za przygotowanie ciekawych prezentacji.

       

      Organizatorzy p. Dorota Smoll i p. Agnieszka Marciniuk