• Organizacja pracy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie od 26. 10. 2020 r.

     • Punkt przedszkolny, oddział przedszkolny oraz klasy I-III będą brały udział w zajęciach stacjonarnych w placówce. Dla tej grupy dzieci bez zmian funkcjonować będzie stołówka szkolna, świetlica oraz dowozy.

      Uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę zdalną, która będzie odbywała się przy pomocy aplikacji Microsofts Teams. W dniu 23 10 uczniowie zostali przeszkoleni jak pracować na tej platformie. Wszystkie zajęcia będą odbywały się według  planu zajęć ustalonego na początku roku, o tych samych godzinach. Uczniowie w  wiadomościach lub w terminarzu na Librusie będą otrzymywać linki do spotkań na poszczególne zajęcia.

      Na tej samej zasadzie będą odbywały się także wszystkie zajęcia specjalistyczne dla tej grupy uczniów.

      Nowe zasady funkcjonowania weszły w życie od soboty 24 października i będą obowiązywały do niedzieli 8 listopada.

      Wszelkie problemy proszę zgłaszać do wychowawców poszczególnych klas.

      Dyrektor szkoły

      Dorota Miazga

    • IV Bieg Erasmusa
     • IV Bieg Erasmusa

     • 16 października nasza szkoła wzięła udział w IV Biegu Erasmusa , którty odbył się wsię w rozbudowanej formule biegu zdalnego,  w ramach międzynarodowej inicjatywy #ErasmusDays, pod hasłem: „Włącz IV e-Bieg Erasmusa”. Patronat nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Sportu.

      Drużyna naszej szkoły startowała w składzie:

      1. Karolina Bachanek
      2. Laur Mielniczuk
      3. Adrian Bławacki
      4. Kacper Ślepko
     • Kasztan na wagę Życia!

     • Pierwsza taka akcja charytatywna w całej Polsce i na taką skalę - Musimy uratować Sandrę

      Grupa Licytacje dla Sandry Wolniak jako PIERWSZA ROZPOCZĘŁA zbiórkę kasztanów by ratować Życie Sandry w całej Polsce #ArmiaSandry mobilizuje się do działania, kasztany oddawane są do skupu.

      Kasztany Zbieramy i Sandrze Pomagamy.

      W akcje włączyły się szkoły oraz uczestnicy grupy - zbierają kasztany na spacerze z dziećmi oraz angażują sąsiadów.

      Nasza szkoła również przyłącza się do akcji. Na kasztany czekamy do 29 października, zbierać je należy w przewiewne worki (jeśli nie to dostarczyć jak najszybciej zebrane do naszej szkoły lub do klubu GKS Andoria Mircze).

      Osoba do kontaktu: Paweł Pacaj tel. 660760039

      SMA - trzy litery, które niosą śmierć. Potrzebny najdrozszy lek świata dla Sandry!

     • Powitanie jesieni

     • Dziś Powitaliśmy kalendarzową jesień.Klasy IV.V i VI odwiedziły ścieżkę dydaktyczną w Witkowie, którą utworzylo Nadleśnictwo Mircze.Był piękny słoneczny dzień.Kolory jesieni delikatnie już przebijały przez zieleń. Wokół słychać było jeszcze śpiewy ptaków, latały kolorowe motyle. Jednak Pani Jesień już pokazała swoje uroki. Na ziemi mnóstwo żolędzi. Grab uginał się od ciężaru swoich nasion ze skrzydełkami. W runie mnóstwo kolorowych grzybów, a przy drodze ostatnie owoce jeżyny. W słońcu leniwie opalały się jaszurki, a nawet węże. Ślady leśnych ssaków odbite w błocie zdradzały ich obecność.Nad tym wszystkim drzewa tworzyły coś na kształt kopuły, która szczególnie pięknie wyglądała w aleij kasztanowców. Pachniała żywica świeżo ściętych sosem.W takiej oto scenerii spędziliśmy pierwszy dzień jesieni, a na koniec tradycyjnie padły słowa" Proszę Panią kiedy będzie ognisko "😁🤭Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Mircze za wspaniałą lekcję przyrody i przybliżenie specyfiki pracy leśnika, a także za poczęstunek przy ognisku. 👏💞🍁

     • Zakończenie lata

     • 22. września pożegnaliśmy lato. Z tej okazji klasy VI-VII wzięły udial w wycieczce rowerowej na tresie Wiszniów - Radostów - Witków - Wólka Poturzyńska - Dolhobyczów - Kryłów - Smoligów - Wiszniów.