Aktualności
Ogłoszenie!
SUKCES W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE „TOP 5 PRAWIDŁOWEGO DOJRZEWANIA”
Uczennice klasy 7: Julia, Wiktoria, Lena i Nikola wraz z opiekunem p. Dorotą Smoll wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „TOP 5 PRAWIDŁOWEGO DOJRZEWANIA”.
Zadaniem uczestniczek było przygotowanie gazetki szkolnej przedstawiającej, jak według nich wygląda idealny proces dojrzewania. Dziewczęta wykazały się dużą kreatywnością, zaangażowaniem oraz wiedzą na temat zdrowego rozwoju.
Ich praca została wyróżniona w konkursie, a uczennice otrzymały od organizatorów nagrody.
Serdecznie gratulujemy uczennicom oraz opiekunowi i życzymy kolejnych sukcesów!
Wyniki konkursu: https://akademia-dojrzewania.pl/artykuly/szkoly/wyniki-konkursu-top-5-prawidlowego-dojrzewania�
Młodzi rowerzyści gotowi do drogi!
W naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas czwartych. Zarówno część teoretyczna, jak i praktyczna przebiegły pomyślnie, a wszyscy uczniowie, którzy podeszli do części praktycznej uzyskali wynik pozytywny i zdobyli swoje pierwsze rowerowe uprawnienia.
Nad prawidłowym przebiegiem egzaminu czuwali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie: asp. szt. Tomasz Janiszek oraz sierż. szt. Karol Łukaszczyk.
Podczas wizyty policjanci spotkali się również z uczniami, przypominając zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozmawiając o właściwym reagowaniu w sytuacjach zagrożenia i wtedy, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
Spotkanie odbyło się w ramach programu „Misja 112”. Dziękujemy za wsparcie, zaangażowanie oraz cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy wielu bezpiecznych kilometrów na rowerowych trasach!
2
Wiatraczki z origami
Piątkowe zajęcia z origami: piękne kolorowe wiatraczki, które umiliły nam ten deszczowy dzień.
Wycieczka pełna wrażeń
W dniach 8–10 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezapomnianej wycieczce po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.
Pierwszy dzień spędziliśmy w Energylandii, gdzie nie brakowało emocji i świetnej zabawy.
Drugiego dnia poznawaliśmy uroki Ojcowskiego Parku Krajobrazowego, odwiedzając m.in. Dolinę Prądnika, Jaskinię Nietoperzową i Zamek Pieskowa Skała.
Trzeciego dnia zwiedziliśmy Zamek Ogrodzieniec oraz Gród na Górze Birów, odkrywając historię i piękno Jury.
To były trzy dni pełne przygód, integracji i wspólnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę!
22
Dzień Dziecka pełen radości!
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka upłynęły w wyjątkowo radosnej atmosferze. Choć pogoda była zmienna i część atrakcji trzeba było przenieść do szkoły, nie przeszkodziło to we wspólnej zabawie i świętowaniu.
Uroczystość rozpoczęła się od wizyty Pana Krzysztofa Filipowicza, który wręczył nagrody laureatom Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej oraz obdarował wszystkich uczniów słodkimi upominkami z okazji ich święta .
Na dzieci czekało wiele atrakcji: dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, słodycze, kiełbaski oraz warsztaty tworzenia slime'ów. Nie zabrakło również sportowych emocji podczas zawodów biegowych, pokazu strażaków z OSP Stara Wieś oraz dobrej zabawy przy teleturnieju „Tak to leciało!” .
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wyjątkowego dnia. Największą nagrodą były uśmiechy dzieci!
23
Jednorożce z origami
Ostatnie majowe zajęcia z origami odbyły się pod znakiem jednorożców. Robiliśmy zakładki do książek jak i "skaczące" zwierzęta.
Konkurs plastyczny "Misja 112"
Jest nam bardzo miło poinformować, że uczeń klasy 7, Kacper Kuźniarski zdobył III miejsce w konkursie plastycznym „Misja 112 – jeden numer, tysiąc szans”!
Serdecznie gratulujemy Kacprowi talentu, kreatywności i życzymy kolejnych sukcesów!
Nie tylko uczniowie odnoszą sukcesy...
30 maja w Poznaniu odbył się I Ogólnopolski Turniej Bilardowy ZNP o Puchar Prezesa Związku.
Z ogromną radością informujemy, że Pan Paweł Pacaj, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Wiszniowie, zajął wysokie 4. miejsce podczas I Mistrzostw Polski Nauczycieli w Bilardzie.
Reprezentując Okręg Lubelski ZNP, Pan Paweł rywalizował z nauczycielami z całej Polski, osiągając znakomity wynik i potwierdzając, że pasja, zaangażowanie oraz wytrwałość prowadzą do sukcesu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!
Uroczystości w Kryłowie
29 maja 2026 r. przy świetlicy wiejskiej w Kryłowie odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamięci poświęconej żydowskim mieszkańcom Kryłowa, którzy zostali zamordowani przez niemieckiego okupanta podczas II wojny światowej.
5
Rajd rowerowy
28 maja odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez Bibliotekę w Mirczu wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie.
Rajd skierowany był do uczniów, a jego trasa przebiegała na odcinku Wiszniów – Kryłów – Wiszniów i liczyła około 50 km.
Pierwszym przystankiem było spotkanie autorskie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mirczu z Danielem Kucajem – podróżnikiem i autorem książek podróżniczych, który opowiedział uczestnikom o swojej niezwykłej wyprawie rowerowej z Sydney do Szczecina.
Kolejnym punktem rajdu było zwiedzanie skansenu u Państwa Rosołowskich w Kryłowie, gdzie uczestnicy mogli poznać historię i kulturę regionu.
Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Lizunowi oraz Panu Pawłowi Pacajowi za współorganizację rajdu oraz opiekę nad uczniami podczas całej wyprawy. Dziękujemy również dzieciom i wszystkim uczestnikom za udział, wspaniałą atmosferę i wspólnie spędzony czas!
27
Dzień pszczoły
Z okazji Dnia Pszczoły dzieci z przedszkola oraz zerówki z naszej szkoły wzięły udział w wyjątkowych zajęciach poświęconych tym niezwykle ważnym owadom.
Na początku dzieci wysłuchały bajki o Pszczółce Mai „Kto ocali Maksa?”, a następnie chętnie odpowiadały na pytania dotyczące jej treści.
Kolejnym zadaniem było tworzenie pszczółek z tekturowych rolek, które wyszły przepięknie i bardzo pomysłowo.
W nawiązaniu do bajki dzieci uczestniczyły także w wesołej zabawie „Ptak i dżdżownica”, która dostarczyła wszystkim dużo radości i śmiechu.
Na zakończenie mali artyści wykonali piękne prace plastyczne związane z tematyką pszczół i przyrody.
To był dzień pełen zabawy, kreatywności i zdobywania wiedzy o tym, jak ważne są pszczoły dla naszego środowiska.
3
Pasowanie na czytelnika
15 maja w naszej odbyła się wyjątkowa uroczystość – Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy I.
To był piękny dzień pełen uśmiechu, radości i pierwszych kroków w niezwykły świat książek. Nasi pierwszoklasiści oficjalnie dołączyli do grona czytelników biblioteki, obiecując dbać o książki i chętnie sięgać po nowe historie oraz przygody.
Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspaniałe przygotowanie i aktywny udział w uroczystości, a rodzicom za obecność, wsparcie oraz wspólne przeżywanie tych ważnych chwil.
Mamy nadzieję, że miłość do książek będzie towarzyszyć naszym uczniom przez całe życie, rozwijając wyobraźnię, wiedzę i pasje.
5
Dzień Ziemi
W tym roku świetowaliśmy ten dzień w lesie, gdzie połączona została nauka z zabawą.
Klasy 0-VIII uczestniczyły w zajęciach edukacji leśnej. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymal sadzonkę drzewka.Dziękujemy Nadleśnictwu Mircze za organizację zajęć oraz za wspólnie spędzony czas.
8
Dzień Samorządności
1 kwietnia w naszej szkole był dniem bardzo wyjątkowym.
Z okazji Dnia Samorządności to uczniowie wcielili się w rolę nauczycieli i poprowadzili zajęcia dla swoich koleżanek i kolegów.
Nie zabrakło kreatywnych pomysłów, zaangażowania i świetnej atmosfery. Uczniowie mogli przekonać się, jak wygląda praca nauczyciela „od kuchni”, a przy tym świetnie się bawili.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy odwagi oraz pomysłowości!
"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty..."- wiosna w origami
Marcowe zajęcia z origami zdominowały kwiaty. Uczestnicy wykonywali tulipany "płaskie" oraz "dmuchane".
8
Dzień Bezpiecznego Internetu
W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego uczniowie wzięli udział w prezentacji i warsztatach „Prawda czy manipulacja”, rozwijających umiejętność krytycznego myślenia i świadomego odbioru treści w sieci.
Nie zabrakło też aktywności zespołowych – gry terenowej „Cyberbezpieczni odkrywcy” oraz gry „Łańcuch pytań i odpowiedzi”, które w ciekawy i angażujący sposób przybliżyły zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
To był dzień pełen wiedzy, współpracy i dobrej zabawy – bo bezpieczny Internet zaczyna się od świadomości.
3
Klaun Walduś
Naszą szkołę odwiedził klaun Walduś. Było wesoło, kolorowo i jak zawsze bardzo ciekawie.
4
Walentynkowe origami
Uczestnicy piątkowych zajęć przygotowywali walentynki. Nie mamy wątpliwości, że ucieszą się osoby obdarowane karkami wykonanymi własnoręcznie przez uczniów.
1
Kulig
19 stycznia uczniowie naszej szkoły przeżyli prawdziwie zimową przygodę!
Był kulig pełen śmiechu, radości i pięknych widoków, a po przejażdżce czekało na wszystkich ognisko z kiełbaskami, które smakowały wyjątkowo w takiej scenerii
Serdecznie dziękujemy za doskonałą organizację Firmie Transway Usługi Przewozowe Hunkiewicz.
To był dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci!
21
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Wszystkie