• Wypiek chleba

• W październiku dzieci z Punktu Przedszkolnego dowiedziały się w jaki sposób powstaje chleb i uczestniczyły w etapach jego przygotowywania. Poznały etapy pracy nad wytwarzaniem chleba oraz uświadomiły sobie, że chleb jest produktem ciężkiej pracy wielu ludzi. Wiedzą już, że rolnik sieje i zbiera ziarna z pola, potem zawozi je do młyna. Młynarz miele zboże na mąkę, a piekarz wyrabia ciasto z maki soli, wody zakwasu lub drożdży. Chleb wypieka w gorącym piecu. Świeże pieczywo rozwozi się do sklepów. Dzieci wraz z paniami z grupy wyrabiały ciasto na zakwasie, obserwowały jak „pracuje zakwas”. Etap pieczenia odbywał się w domu pod czujnym okiem pani z przedszkola. Kiedy chleb był już gotowy odbyła się wspólna degustacja. Dzieci swoim wypiekiem poczęstowały Panią Dyrektor oraz zaproszonych gości z Oddziału Przedszkolnego a także nauczycieli i pracowników szkoły. Chleb bardzo smakował wszystkim.

• Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

• „My uczniowie klasy pierwszej ślubujemy być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami. Obiecujemy godnie reprezentować dobre imię naszej szkoły. Swym zachowaniem i nauką obiecujemy sprawiać radość rodzicom i nauczycielom!".

Do społeczności szkolnej oficjalnie przyjęliśmy uczniów klasy pierwszej

• Nauka Pływania

• Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w kursie nauki pływania. Był to cykl pieciu wyjazdów na basen do Horyńca Zdroju. Zajecia prowadziła Pani instruktor Katzrzyna Syneczko.  Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy w zależności od poziomu umiejetności pływania. Gdy jedna grupa miała lekcję pływania, pozostałe pod opieką nauczycieli i ratowników mogli korzystać z innych atrakcji takich jak zjeżdżalnia, masaże wodne czy dżakuzi  Wyjazdy były współfinansowane przez Gminny Ludowy Klub Rekreacyjno-Sportowy "OLIMP" Mircze.

Po dwugodzinnym pobycie w wodzie pizza smakuje wyśmienicie.

• Sukces naszych dziewcząt w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży w piłce nożnej.

9 i 10 października, na Orliku przy szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, odbył się powiatowy turniej Igrzysk Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego (SZS) w piłce nożnej dziewcząt i chłopców. Awans do zawodów rejonowych wywalczyli chłopcy z hrubieszowskiej Jedynki oraz dziewczęta z Wiszniowa.

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

HRUBIESZÓW 10.10.2019R.

Drużyny

1.         SP 3 Hrubieszów

2.         SP 1 Hrubieszów

3.         SP Wiszniów

4.         SP Mircze

Wyniki spotkań

1. SP Wiszniów – SP Mircze     1:0
            2. SP 3 – SP 1                            1:1
            3. SP 1 – SP Mircze                   0:4
            4. SP 3 - SP Wiszniów              0:3
            5. SP 3 – SP Mircze                   0:0
            6. SP 1 – SP Wiszniów              0:5

Kolejność końcowa

I miejsce – SP Wiszniów

II miejsce – SP Mircze

III miejsce – SP 3 Hrubieszów

IV miejsce – SP 1 Hrubieszów

Składy drużyny SP Wiszniów:

Bachanek Karolina, Chmiel Paulina, Jędra Klaudia, Laskowska Julia, MIelniczuk Laura, Roman Anna,

POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

HRUBIESZÓW 9.10.2019R.

Kolejność końcowa

I miejsce – SP 1 Hrubieszów

II miejsce – SP Mircze

III miejsce – SP 3 Hrubieszów

IV miejsce – SP Wiszniów

Szkołę naszą reprezentowali:

Jóźwiak Krystian, Olejnik Hubert, Pukaluk Mateusz, Ślepko Kacper, Ślepko Tomasz, Teresiński Jakub, Wielosz Michał, Zawodziński Wiktor.

źródło lubiehrubie.pl