• Dzień Ziemi

• 22 kwietnia odbył sie apel z okazji Dnia Ziemi. Uczeń klasy 8, Rafał Mielniczuk, przedstawił prezentację mówiąca o tym, jak możemy chronić naszą planetę.

Pod galerią znajduje się prezentacja autorstwa Rafała - zachęcamy do obejrzenia.

• Koncert w GOKu

• 18 kwietnia uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w koncercie w ramach programu o charakterze profilaktyki uzależnień pt. Możesz tylko stracić, w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego.

Koncert odbył się w GOK w Mirczu a organizatorem był GOPS Mircze.

• Z wizytą na dniach otwartych

• Uczniowie klasy 8 odwiedzili podczas dni otwartych dwie szkoły - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Łaszczowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

• Akcja #sadziMy

• 12 kwietnia wszystkie nadleśnictwa w Polsce ruszyły z akcją #sadziMy

Nadleśnictwo Mircze rozdało w ten dzień aż 800 sadzonek: dębu, klonu, jawora, modrzewia, świerku i sosny. Do naszej szkoły również trafiły młode drzewka, które posadzili nasi uczniowie.

• Uroczystości w Smoligowie - 14 kwietnia 2024 r.

• W dniu 14 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły brali udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę pacyfikacji wsi Smoligów, Ameryka, Łasków i Olszynka przez okupanta niemieckiego i ukraińską jednostkę SS-Galizien (27 marca 1944 r.).

W tym dniu utrwaliliśmy również pamięć poległych podczas całodziennej zwycięskiej bitwy partyzanckiego oddziału Batalionów Chłopskich „Rysia” z przeważającymi siłami SS i Żandarmerii Niemieckiej na polach Górki-Zabłocie, która miała miejsce 14 lutego 1944 r.

Źródło tekstu i zdjęć

• Pasowanie na czytelnika

• 12 kwietnia 2024r., w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość „Pasowania na czytelnika ‘’ Gminnej Biblioteki Publicznej (filii bibliotecznej w Wiszniowie) uczniów klasy pierwszej.

Uczniowie zostali zapoznani z  informacjami na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą  przysięgę, że będą kochać i szanować książki. Pasowanie odbyło się przez dyrektora szkoły Dorotę Miazgę. Nowi czytelnicy otrzymali od dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu Przemysława Jeczenia pamiątkowy dyplom i upominek.

Wszystkim pierwszakom życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

• Dzień Samorządności

• W tym dniu młodzież klasy 8 i 7  zamienia sie rolami z nauczycielami. Dodatkowo uczniowie zamiast placaków mieli za zadanie przynieść inne pojemniki na swoje podręczniki. Jak widać królowała różnorodność.

• Zakończenie akcji "50 Szkół na 50lecie".

• Bardzo serdecznie dziękujemy szkołom imienia Mikołaja Kopernika za udział w naszej akcji. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  napisali podziękowania i zaadresowali koperty wraz z podziękowaniami dla tych szkół.

• Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty.

• Biblioteka szkolna wraz z kołem wolontariatu zorganizowała  konkurs na kartki i ozdoby świąteczne. Dziękujemy wszystkim uczniom za pięknie wykonane kartki, pisanki oraz stroiki wielkanocne. Każdy wykonawca prac został obdarowany nagrodą. Gratulujemy!

Zysk ze sprzedaży ozdób biorących udział w konkursach przeznaczony będzie dla Michała Kulpy - ucznia Szkoły Podstawowej w Mirczu.

Bliższe informacje o zbiórce na cel leczenia Michała pod linkiem:

• Sukces ucznia klasy 8!

• Rafał Mielniczuk, uczeń klasy ósmej, został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego.  Gratulujemy!

Celem projektu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2023-2024” jest rozwijanie wiedzy i umiejętności specyficznych, motywowanie i wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz wspieranie twórczego myślenia uczniów zdolnych, uczęszczających do szkół podstawowych – 754 uczniów i uczennic klas V-VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV liceów ogólnokształcących, którzy zamieszkują lub uczą się w województwie lubelskim (pod warunkiem, że nie pobierają takich świadczeń w innym województwie) z wyłączeniem szkół dla dorosłych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, poprzez wsparcie stypendialne udzielane na okres od 1.09.2023 r. – 30.06.2024 r.