• Mobilne Labolatoria Przyszłości

• 14 marca uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach Mobilne Laboratoria Przyszłości.

Akcja miała na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Edukatorzy, którzy odwiedzili naszą szkołę przeprowadzili zajęcia w dwóch blokach ćwiczeniowych, w tym jedno z użyciem drukarki 3D.

• Bieg Tropem Wilczym

• Reprezentanci  naszej szkoły przyłączyli się do XI edycji ogólnopolskiej akcji Bieg „Tropem Wilczym”. 1. marca 23 uczniów i 2 nauczycieli pokonało trasę 1963 m, by uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

​​​​​​​

Patronat nad imprezą sportowo-edukacyjną objęła Pani Wójt Gminy Mircze Marta Małyszek, która ufundowała i wręczyła nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:

Chłopcy starsi: Tomasz Lipski, Rafał Mielniczuk, Piotr Paczkowski

Chłopcy młodsi: Aleksander Powęska, Kacper Kuźniarski, Grzegorz Martyniak

Dziewczęta: Małgorzata Mazur, Aleksandra Laskowska, Karolina Paczkowska

Gratulujemy właściwej postawy i dziękujemy za uczestnictwo w biegu!

Mamy nadzieję, że uczestnictwo w biegu stanie się tradycją naszej szkoły.

• Dzień Patrona

• 21 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

Nie zabrakło w tym dniu atrakcji i emocji. Tradycyjnie odbyły się konkursy: konkurs wiedzy o życiu Mikołaja Kopernika, konkurs plastyczny. Odbyły sie też  rozgrywki  międzyklasowe - konkurs astronomiczny i na oryginalne przebranie za astronautę stworzone z surowców wtórnych. Nie zabrakło również kafejki ze słodkim poczęstunkiem. Ze sprzedaży ciastek i tostów uzbierano sporą sumę pieniędzy na pomoc naszym przyjaciołom miniejszym ze schroniska.

• Ogłoszenie !!!

W tym roku przypada radosna uroczystość 50 lecie Szkoły Podstawowej w Wiszniowie. Czas na refleksje i piękne wspomnienia. Prosimy wszystkich właścicieli  starych zdjęć związanych ze szkołą (budynki, wydarzenia, osoby itd.)  o udostępnienie nam w celu wykonania odbitek, które ubogacą wystawę. Szczególnie zależy nam na zdjęciach ukazujących początki naszej placówki.

Podzielcie się z nami swoją historią i dobrymi wspomnieniami.

Formy dostarczenia pamiątek wraz z krótkim opisem zdjęcia:

- osobiście w sekretariacie szkoły,

- scany zdjęć na email szkoły:  sp_wiszniow@poczta.fm

- scany w załączniku na facebook,

- pocztą tradycyjną (odeślemy oryginały).

Dyrektor i pracownicy SP w Wiszniowie

• Konkurs !!!

• #Laboratoriaprzyszłości

Ogłaszamy konkurs na najładniejszy breloczek klasowy.

Uczniowie wykonują projekt breloczków do swojej klasy w aplikacji tinkercad, następnie wraz z wychowawcą wybierają najładniejszy i wysyłają w formacie stl lub obj do nauczyciela informatyki.

Brelok powinien mieć wymiary 50x35x6.

Prace należy wysyłać do 28 lutego.w

• Konkurs profilaktyczny :” Szanuj zdrowie –Stop uzależnieniom”.

Wyniki konkursu:

I miejsce:

• Laura Mielniczuk i Aleksandra Laskowska kl. VIII

• Gabriela Kolano i Amelia Pukaluk kl. VIII

• Paulina Szupińska Aleksander Powęska kl. VI

• Barbara Sobczuk i Daria Łygas kl. VIII

II miejsce :

• Gabriela Żukowska kl. VIII

• Małgorzata Mazur i Julia Bednarczuk kl. VII

• Patryk Bernaś i Hubert Ślepko kl. VI

Wyróżnienia:

• Emilia Słomiany i Karolina Paczkowska kl. VII

• Roksana Jaśkiewicz i Daria Adamczuk kl. VIII

• Piotr Paczkowski i Hubert Pukaluk kl. VIII

Wymienieni uczniowie zostali nagrodzeni 12 stycznia 2023 r. podczas uroczystego apelu.

Organizatorami konkursu były p. Agnieszka Marciniuk i p. Dorota Smoll.

• Szkolne Koło Wolontariatu

• Od września 2022 r. w naszej szkole zostało powołane do życia Szkolne Koło Wolontariatu

„Pomocna dłoń” Wolontariusze prowadzą różnego rodzaju akcje m. in.: zbieranie suchej karmy dla zwierząt ze schroniska, porządkowanie opuszczonych grobów na cmentarzu parafialnym w Wiszniowie( zbieranie w tym celu zniczy), pomoc przy zorganizowaniu ogniska patriotycznego. Jednym z większych  przedsięwzięć było zebranie fantów na loterię. Loteria fantowa odbyła się w dniu szkolnych Andrzejek, a zebrane pieniądze zostały przekazane na zakup potrzebnych artykułów do „ Szlachetnej Paczki”.

#laboratoriaprzyszłości

• Wigilia szkolna

• 21 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta wigilia. Uczestniczyły w niej nie tylko dzieci ale również zaproszeni goście. Wigilijne potrawy przygotowane przez rodziców, smakowały wybornie, a wspólne śpiewanie kolęd i życzenia uczyniły ten dzień wyjątkowym.

• Pieczenie pierników

• Pieczenie i zdobienie pierniczków przez najmłodszą społeczność naszej szkoły, to już tradycja w okresie przedświątecznym w przedszkolu. Co tu dużo pisać, wystarczy obejrzeć zdjęcia😊

• Konkurs na kartkę świateczną

W grudniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs na kartkę świąteczną.

Laureaci  konkursu:

-  Laura Mielniczuk - kl.8