Nigdy więcej wojny !!!
Nigdy więcej wojny !!!
24 czerwca 2022r.
Msza Święta o godzinie 8.00
Rozdanie świadectw i nagród o godz 9.00
21 czerwca w naszej szkole odbył się „ Dzień bez przemocy wobec zwierząt- zaopiekuj się, nie porzucaj.”
W tym dniu gościliśmy p. Barbarę Kliszcz z Mircza, która od wielu lat opiekuje się zwierzętami porzuconymi i szuka im domu. Mogliśmy poznać historie przygarniętych zwierzaków, zobaczyć w
prezentacji jak zmieniał się ich los. P. Katarzyna Powęska podzieliła się swoim doświadczeniem z psem ze schroniska- Kalą, która od 10 lat jest w jej rodzinie.
Odbył się konkurs na plakat wykonany techniką kolażu-uczestnicy zostali nagrodzeni, pokaz udzielania pierwszej pomocy-instruktor p. Iwona Bełz, zabawy sportowe Rugby- p. Andrzej Lizun, a
także spotkanie z policjantem, który przypomniał społeczności szkolnej o bezpiecznych wakacjach.
Dziękujemy uczniom za przyniesione dary dla zwierząt, które trafią do schroniska w Zamościu.
21.06.2022 „Dzień bez przemocy wobec zwierząt - zaopiekuj się nie porzucaj”
Plan dnia- rozpoczęcie o 9.00
1. Spotkanie z Barbarą Kliszcz – osoba od wielu lat opiekująca się zwierzętami ze schroniska i szukająca domu dla porzuconych zwierząt- prezentacja.
„Opowiem wam o Kali”- Katarzyna Powęska
2. Konkurs na plakat, wykonany techniką kolażu ( do wykonania plakatu będą potrzebne m. in. zdjęcia psa lub kota z gazet lub wydrukowane swojego pupila). Plakat powinien zawierać kompozycję zdjęć wybranego zwierzęcia, które najczęściej trafiają do schroniska) oraz hasło nawiązujące do „Dnia bez przemocy wobec zwierząt.” Najciekawsze zostaną nagrodzone.
3. Pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomach (w grupach)– Iwona Bełz
4. Zabawy sportowe -Rugby- Andrzej Lizun,
Gry planszowe, szachy, gra paletki itp.
5. Pokaz filmu „ Mój przyjaciel Hachiko”/ „Ruby na ratunek”
6. Rozstrzygnięcie konkursu.
7. Zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla schroniska w Zamościu( lista potrzeb umieszczona na drzwiach do szkoły). Gromadzenie darów w przedszkolu.
SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W ZAMOŚCIU
CZEGO POTRZEBUJEMY?
Lista potrzeb naszego schroniska
1. Dobrej jakości mokra (szczególnie mile widziana) i sucha karma dla psów. Mowa o produktach hipoalergicznych, dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, dla szczeniąt. Przykładowe marki: Dolina Noteci, Carnilove, Brit, Rocco Classic, Animonda. Dobrej jakości karma jest szczególnie ważna, bo często do schroniska trafiają zwierzęta w bardzo złej kondycji fizycznej, wymagające odpowiedniego dożywiania wysokojakościowym pokarmem. Lepiej przywieźć do schroniska mniej karmy lepszej jakości niż więcej karmy z marketu.
2. Preparaty przeciwkleszczowe w formie tabletek lub krople spot-on – najłatwiejsze do podania, bez ryzyka zniszczenia jak np. obroże.
3. Witaminy różnego rodzaju, w tym dla szczeniąt, psów starszych, najlepiej w formie tabletek, proszku, kropli czy oleju. Im łatwiejsza forma podania, np. w połączeniu z pożywieniem, tym lepiej.
4. Smycze i linki – minimum trzymetrowe, umożliwiające spacery z psami.
5. Szelki regulowane, najlepiej typu guard, bo są najbezpieczniejsze.
6. Obroże o różnej długości i szerokości – wyłącznie zapinane na klamrę, nie na zatrzask (ze względów bezpieczeństwa).
7. Zabawki do napełniania jedzeniem – mocne, typu Kong.
8. Gryzaki naturalne suszone oraz wędzone. Poprawiają relacje psów z człowiekiem, pomagają redukować stres odczuwany podczas pobytu w schronisku.
Kontakt telefoniczny do Biura Schroniska (dostępny m.in. w sprawie zgłoszeń psów):
+84 641 12 86
Godziny otwarcia:
poniedziałek, wtorek – 11:00 – 16:00
środa – niedziela – 11:00 – 14:00
Schronisko mieści się pod adresem: ul. Braterstwa Broni 161, 22-400 Zamość
W środę 15 czerwca dzieci z zerówki i przedszkola przygotowały uroczystą akademię z okazji Dnia Mamy i Taty.
Wyrazem miłości do swoich rodziców i opiekunów były wierszyki, piosenki, upominki przygotowane przez podopiecznych a także skromny poczęstunek.
Dziękujemy rodzicom za ich liczne przybycie.
Dnia 27 maja odbył się w naszej szkole Dzień Matki . Dzieci z klas I - III przygotowały część artystyczną. Mamy otrzymaly kwiaty oraz upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem .
18 maja odbyła się wycieczka do Zamościa w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto. Uczniowie poznali historię Zamościa. Następnym punktem naszej wycieczki był Park Trampolin, gdzie uczniowie mogli pod okiem instruktorów skakać do woli. Po tak intensywnym wysiłku udaliśmy się do Mc Donalda, aby móc się pożywić. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kina Stylowego. Pan kierownik oprowadził nas po kinie. Opowiedział w jaki sposób są wyświetlane filmy. Po intensywnym dniu uczniowie obejrzeli bajkę „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”. Wszyscy zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.
W naszej szkole obchodziliśmy od 8 do 15 maja XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji była "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Wszyscy uczniowie podczas przerwy mogli czytać książki, które były przygotowane w specjalnych skrzynkach. Dzieci z przedszkola odwiedziły bibliotekę zapoznały się z regulaminem. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książki. Pan bibliotekarz Czesław Badyła na zakończenie spotkania przeczytał maluchom bajkę. W tygodniu bibliotek dzieciom z punktu przedszkolnego były wyświetlane bajki za pomocą rzutnika. Najmłodsi uczniowie mogli poczuć się jak „W Starym Kinie”. Dzieciom bardzo spodobała się taka innowacyjna forma czytania bajek połączona z obrazem. Uczniowie klas 1-3 dowiedziały się jak powstaje książka oraz mogli podziwiać prezentację „Najpiękniejsze Biblioteki Świata”.
9 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach patriotyczno- religijnych upamiętniających 78 rocznicę pacyfikacji wsi Ameryka, Łasków, Smoligów oraz Olszynka. Uczniowie pobiegli w "Biegu Pamięci".
Więcej pod linkiem: https://www.facebook.com/1240916802752022/posts/2207477799429246/
7 kwietnia odbyło się w naszej szkole wielkie święto.
Święto Naszej Szkoły jak co roku obchodzimy z okazji urodzin naszego Patrona Mikołaja Kopernika. W 2022 roku to 549 rocznica.
W tym roku nasze święto odbyło się pod hasłem „ Święto Nauki ”.
Nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji.
Odśpiewano Hymn Szkoły i Hymn Państwowy.
Klasa 2 i 3 przygotowały piękną część artystyczną, wiersze, piosenki i wspomnienia o patronie.
Uczennica klasy VII Daria Adamczuk pokazała prezentację „Taki mamy klimat..”. Zaprezentowała własne zdjęcia z rodzajami chmur i zjawisk atmosferycznych występujących w Polsce i w naszej okolicy.
Wszyscy uczniowie obejrzeli film o Układzie Słonecznym a następnie drużyny klas VI, VII, VIII wzięły udział w Konkursie Astronomicznym.
Odbył się także konkurs wiedzy o Koperniku.
Największą atrakcją dnia były pokoje nauk przygotowane na wzór Minicentrum Kopernika. Uczniowie uczyli się przez zabawę. Starsi uczniowie wprowadzali młodszych w świat nauk.
W pokoju Biologii, Chemii można było oglądać wystawy biologiczne, patrzeć na świat przez mikroskopy, poznawać anatomię zwierząt i człowieka oraz różnorodność roślin.
Niezapomniane wrażenia wywarły pokazy chemiczne, przy których wszyscy się wspaniale bawili.
W pokoju Geografia i Astronomia odkrywano zagadki i tajniki tych nauk.
Największym jednak zainteresowaniem spotkał się pokój Matematyki i Informatyki, gdzie uczniowie programowali i konstruowali roboty. Młodsi uczniowie mogli także obserwować i bawić się przygotowanymi modelami.
Energii dostarczały nam pyszne pierniki i pierniczki serwowane w „Słodkim kąciku”. Klasa 8 robiła pyszne tosty z dodatkami .
Wszystkim dziękujemy za przygotowanie, udział i wspólną zabawę.
Tekst: I. Bełz
Powered by aSc EduPage