• 160. rocznica bitwy pod Mołożowem

• 19 maja społeczność naszej szkoły uczestniczyła w lokalnej uroczystości upamiętniającej 160. rocznicę bitwy pod Mołożowem stoczonej w czasie powstania styczniowego.
            Pomnik powstańców w Mołożowie Kolonii jest miejscem, które nasi uczniowie dobrze znają, gdyż każdego roku porządkują, palą znicze i składają wiązanki kwiatów.
            Była to okazja, by ubogacić wiedzę historyczną, wzmocnić uczucia patriotyczne i poczuć dreszcz w czasie salwy honorowej.
            Uczniowie włączyli się aktywnie w oprawę Mszy Świętej, na koniec zaprezentowali patriotyczny montaż słowno – muzyczny przygotowany pod opieką nauczycieli Małgorzaty Jóźwiak i Rafała Piwkowskiego.
            Mali śpiewacy przygotowani zostali przez panią Jolantę Kowalczuk. Na długo zostaną w pamięci przepiękne pola kwitnącego rzepaku i smak żołnierskiej grochówki.
          • Pasowanie na czytelnika

• W dniu 17 maja uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wiszniowie zostali pasowani na czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej (z filią w naszej szkole).

Uroczystego pasowania w obecności bibliotekarzy p. Przemysława Jeczenia i p. Czesława Badyły oraz nauczycielek p. Moniki Kuzniarskiej i p. Jolanty Kowalczuk  dokonała Pani Dyrektor Dorota Miazga.

Dzieci otrzymały piękne dyplomy i wspaniałe upominki ufundowane przez GOK w Mirczu.

Serdecznie dziękujemy.

• Sukces projektu "Murem za klimatem"

Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na projekt młodzieżowy na rzecz klimatu.  W projekt zaangażowani byli uczniowie: Tomasz Lipski, Roksana Jaśkiewicz, Karolina Paczkowska, Aleksandra Laskowska, Daria Adamczuk, Emilia Słomiana, Rafał Mielniczuk, Nataniel Gardzioła, Gabriela Kolano i Amelia Pukaluk, koordynatorem był Pan Paweł Pacaj.