• Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia odbył sie apel z okazji Dnia Ziemi. Uczeń klasy 8, Rafał Mielniczuk, przedstawił prezentację mówiąca o tym, jak możemy chronić naszą planetę.

            Pod galerią znajduje się prezentacja autorstwa Rafała - zachęcamy do obejrzenia.

          • Koncert w GOKu

          • 18 kwietnia uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w koncercie w ramach programu o charakterze profilaktyki uzależnień pt. Możesz tylko stracić, w wykonaniu Arkadiusza Zawilińskiego.

            Koncert odbył się w GOK w Mirczu a organizatorem był GOPS Mircze.

          • Z wizytą na dniach otwartych

          • Uczniowie klasy 8 odwiedzili podczas dni otwartych dwie szkoły - Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie oraz Liceum Ogólnokształcące w Łaszczowie. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. 

          • Akcja #sadziMy

          • 12 kwietnia wszystkie nadleśnictwa w Polsce ruszyły z akcją #sadziMy

            Nadleśnictwo Mircze rozdało w ten dzień aż 800 sadzonek: dębu, klonu, jawora, modrzewia, świerku i sosny. Do naszej szkoły również trafiły młode drzewka, które posadzili nasi uczniowie.

          • Uroczystości w Smoligowie - 14 kwietnia 2024 r.

          • W dniu 14 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły brali udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę pacyfikacji wsi Smoligów, Ameryka, Łasków i Olszynka przez okupanta niemieckiego i ukraińską jednostkę SS-Galizien (27 marca 1944 r.).

            W tym dniu utrwaliliśmy również pamięć poległych podczas całodziennej zwycięskiej bitwy partyzanckiego oddziału Batalionów Chłopskich „Rysia” z przeważającymi siłami SS i Żandarmerii Niemieckiej na polach Górki-Zabłocie, która miała miejsce 14 lutego 1944 r.

            Źródło tekstu i zdjęć

          • Pasowanie na czytelnika

          • 12 kwietnia 2024r., w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość „Pasowania na czytelnika ‘’ Gminnej Biblioteki Publicznej (filii bibliotecznej w Wiszniowie) uczniów klasy pierwszej.

            Uczniowie zostali zapoznani z  informacjami na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą  przysięgę, że będą kochać i szanować książki. Pasowanie odbyło się przez dyrektora szkoły Dorotę Miazgę. Nowi czytelnicy otrzymali od dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu Przemysława Jeczenia pamiątkowy dyplom i upominek.

            Wszystkim pierwszakom życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

          • Dzień Samorządności

          • W tym dniu młodzież klasy 8 i 7  zamienia sie rolami z nauczycielami. Dodatkowo uczniowie zamiast placaków mieli za zadanie przynieść inne pojemniki na swoje podręczniki. Jak widać królowała różnorodność.

          • Zakończenie akcji "50 Szkół na 50lecie".

          • Bardzo serdecznie dziękujemy szkołom imienia Mikołaja Kopernika za udział w naszej akcji. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego  napisali podziękowania i zaadresowali koperty wraz z podziękowaniami dla tych szkół.

          • Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty.

          • Biblioteka szkolna wraz z kołem wolontariatu zorganizowała  konkurs na kartki i ozdoby świąteczne. Dziękujemy wszystkim uczniom za pięknie wykonane kartki, pisanki oraz stroiki wielkanocne. Każdy wykonawca prac został obdarowany nagrodą. Gratulujemy!

            Zysk ze sprzedaży ozdób biorących udział w konkursach przeznaczony będzie dla Michała Kulpy - ucznia Szkoły Podstawowej w Mirczu.

            Bliższe informacje o zbiórce na cel leczenia Michała pod linkiem:

            https://www.siepomaga.pl/michal-kulpa

          • Sukces ucznia klasy 8!

          • Rafał Mielniczuk, uczeń klasy ósmej, został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego.  Gratulujemy!

            Celem projektu Lubelskie wspiera uzdolnionych 2023-2024” jest rozwijanie wiedzy i umiejętności specyficznych, motywowanie i wspieranie rozwoju emocjonalno-społecznego oraz wspieranie twórczego myślenia uczniów zdolnych, uczęszczających do szkół podstawowych – 754 uczniów i uczennic klas V-VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV liceów ogólnokształcących, którzy zamieszkują lub uczą się w województwie lubelskim (pod warunkiem, że nie pobierają takich świadczeń w innym województwie) z wyłączeniem szkół dla dorosłych, znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społeczno-ekonomicznej, poprzez wsparcie stypendialne udzielane na okres od 1.09.2023 r. – 30.06.2024 r.

            https://www.lubelskie.pl/kultura/stypendia/stypendia-uczniowskie/lubelskie-wspiera-uzdolnionych/

          • Zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny

          • W naszej szkole organizowany jest Kiermasz Wielkanocny, podczas którego do nabycia są prace konkursowe dzieci z naszej szkoły :palmy, pisanki, kartki i stroiki z okazji Świąt Wielkanocnych.

          • W przedszkolu nie ma czasu na nudę.

          • W minionym tygodniu, dzieci z punktu przedszkolnego (3-4 latki) rozmawiały o tym, jak dbać o zdrowie. Mówiliśmy o zdrowym odżywianiu, o ubraniu odpowiednim do pogody, o ruchu, o wizytach u lekarza i dentysty. Sprawdziliśmy, jak wygląda piramida żywienia. Rozmawialiśmy o tym, co oznacza zdrowe odżywianie, jakie produkty warto jeść często, a jakie rzadziej.

            Przypominaliśmy sobie słowa związane z pracą lekarza, staraliśmy się zrozumieć konieczność przyjmowania leków i wizyty u doktora w razie choroby oraz jak przełamywać lęk przed nią.

          • Bieg "Tropem Wilczym"

          •  5 marca 2024 r.  odbył się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” na dystansie 1963 m.  Organizatorem biegu z ramienia naszej szkoły byl pan Andrzej Lizun.

            W wydarzeniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Wiszniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy na czele z Dyrektor Szkoły – Panią Dorota Miazgą, a także Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek, Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Kryłowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirczu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Dołhobyczowie.

             

          • 50 lat minęło..

          • Jubileusz 50 lecia Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie stał się okazją, by powrócić do wydarzeń sprzed lat. Odświętny budynek  zgromadził licznie przybyłych gości, przedstawicieli  instytucji, przyjaciół szkoły, byłych pracowników,   absolwentów, mieszkańców i społeczność szkolną.

            Uroczystość swoją obecnością zaszczycili:

            Pani Anna Startek  – Dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zamościu

            Pani Marta Małyszek - Wójt Gminy Mircze

            Pan Marian Kolaszyński – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiszniowie

            Pani Małgorzata Maciejewska – Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mirczu

            Pani Bożena Frąk – Zastępca Dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Mirczu

            Pan Jan Baryła – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kryłowie

            Pani Zdzisława Jabłońska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szychowicach 

            Pani Joanna Kwiatkowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dołhobyczowie

            Pan Przemysław Jeczeń – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

            Pan Szymon Kuczyński – właściciel Gospodarstwa Rolnego w Wiszniowie

            Pan Dariusz Reder – w imieniu Komendanta Placówki Straży Granicznej w Kryłowie

            Pan Adrian Kopczyński – Prezes spółki Mir-Eko

            Pan Bogdan Nosal - Sołtys Wiszniowa

            Pani Beata Teresińska  - przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Wiszniowie

            Pan Radosław Szupiński – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiszniowie

            Pan Kamil Karczmarczuk – Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Wsi

            Pani Monika Lewandowska – właścicielka firmy ubezpieczeniowej Safe On

            Pan Czesław Badyła – wieloletni bibliotekarz

            Pani Beata Piech – pielęgniarka szkolna

            Pani Anna Grabczuk – przewodnicząca Rady Rodziców

            Po ciepłych słowach powitania i  przemówieniu pani dyrektor Doroty Miazgi odbyła się część artystyczna, która połączyła historię szkoły ze współczesnymi osiągnięciami technicznymi. Stare fotografie szkolne z prezentacji multimedialnej uzupełniała sztuczna inteligencja, ożywiony patron Mikołaj Kopernik opowiadał historię szkoły. Teraźniejszość wkroczyła w formie recytacji,  piosenek, wdzięcznego tańca planet oraz walczyka czarujących przedszkolaków.

            Uczestnicy uroczystości mieli okazję obejrzeć wystawy zdjęć z różnych okresów funkcjonowania szkoły, nowoczesne pomoce naukowe, kroniki szkoły, wpisać się do księgi gości. Ucztą dla podniebienia był  wspaniały tort.  Podczas poczęstunku snuły się pogawędki, bowiem jubileusz to czas refleksji i wspomnień.

            Dziękujemy za wspólne świętowanie, za każde dobre słowo,  liczne prezenty m.in. profesjonalny teleskop astronomiczny i lornetę oraz sprzęt sportowy.

             Podziękowania składamy również dla KGW z Wiszniowa i rady rodziców za pyszności oraz naszej absolwentce Patrycji Siek za profesjonalną charakteryzację tancerek.