18 maja odbyła się wycieczka do Zamościa w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto. Uczniowie poznali historię Zamościa. Następnym punktem naszej wycieczki był Park Trampolin, gdzie uczniowie mogli pod okiem instruktorów skakać do woli. Po tak intensywnym wysiłku udaliśmy się do Mc Donalda, aby móc się pożywić. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kina Stylowego. Pan kierownik oprowadził nas po kinie. Opowiedział w jaki sposób są wyświetlane filmy. Po intensywnym dniu uczniowie obejrzeli bajkę „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”. Wszyscy zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.
Wycieczka do Zamościa
- 45
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
W naszej szkole obchodziliśmy od 8 do 15 maja XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji była "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Wszyscy uczniowie podczas przerwy mogli czytać książki, które były przygotowane w specjalnych skrzynkach. Dzieci z przedszkola odwiedziły bibliotekę zapoznały się z regulaminem. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książki. Pan bibliotekarz Czesław Badyła na zakończenie spotkania przeczytał maluchom bajkę. W tygodniu bibliotek dzieciom z punktu przedszkolnego były wyświetlane bajki za pomocą rzutnika. Najmłodsi uczniowie mogli poczuć się jak „W Starym Kinie”. Dzieciom bardzo spodobała się taka innowacyjna forma czytania bajek połączona z obrazem. Uczniowie klas 1-3 dowiedziały się jak powstaje książka oraz mogli podziwiać prezentację „Najpiękniejsze Biblioteki Świata”.
11
Fotorelacja z wycieczki Kraków- Inwałd
- 14
Życzenia świąteczne
Bieg Pamięci
9 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w gminnych uroczystościach patriotyczno- religijnych upamiętniających 78 rocznicę pacyfikacji wsi Ameryka, Łasków, Smoligów oraz Olszynka. Uczniowie pobiegli w "Biegu Pamięci".
Więcej pod linkiem: https://www.facebook.com/1240916802752022/posts/2207477799429246/
5
Święto Szkoły
7 kwietnia odbyło się w naszej szkole wielkie święto.
73Święto Naszej Szkoły jak co roku obchodzimy z okazji urodzin naszego Patrona Mikołaja Kopernika. W 2022 roku to 549 rocznica.
W tym roku nasze święto odbyło się pod hasłem „ Święto Nauki ”.
Nauczyciele i uczniowie przygotowali wiele atrakcji.
Odśpiewano Hymn Szkoły i Hymn Państwowy.
Klasa 2 i 3 przygotowały piękną część artystyczną, wiersze, piosenki i wspomnienia o patronie.
Uczennica klasy VII Daria Adamczuk pokazała prezentację „Taki mamy klimat..”. Zaprezentowała własne zdjęcia z rodzajami chmur i zjawisk atmosferycznych występujących w Polsce i w naszej okolicy.
Wszyscy uczniowie obejrzeli film o Układzie Słonecznym a następnie drużyny klas VI, VII, VIII wzięły udział w Konkursie Astronomicznym.
Odbył się także konkurs wiedzy o Koperniku.
Największą atrakcją dnia były pokoje nauk przygotowane na wzór Minicentrum Kopernika. Uczniowie uczyli się przez zabawę. Starsi uczniowie wprowadzali młodszych w świat nauk.
W pokoju Biologii, Chemii można było oglądać wystawy biologiczne, patrzeć na świat przez mikroskopy, poznawać anatomię zwierząt i człowieka oraz różnorodność roślin.
Niezapomniane wrażenia wywarły pokazy chemiczne, przy których wszyscy się wspaniale bawili.
W pokoju Geografia i Astronomia odkrywano zagadki i tajniki tych nauk.
Największym jednak zainteresowaniem spotkał się pokój Matematyki i Informatyki, gdzie uczniowie programowali i konstruowali roboty. Młodsi uczniowie mogli także obserwować i bawić się przygotowanymi modelami.
Energii dostarczały nam pyszne pierniki i pierniczki serwowane w „Słodkim kąciku”. Klasa 8 robiła pyszne tosty z dodatkami .
Wszystkim dziękujemy za przygotowanie, udział i wspólną zabawę.
Tekst: I. Bełz
Dzień Języków Obcych
30 marca w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. 🇬🇧 🇷🇺
Uczniowie klasy 7 pod opieką nauczycieli Barbary Kutek i Pawła Pacaja (odpowiednio: język rosyjski i język angielski) przygotowali 5 stacji dydaktycznych.
Uczniowie w grupach z klas 4-8 odpowiadali na pytania z kategorii: muzyka, atrakcje turystyczne, historia i literatura, kulinaria, geografia i sport. Przygotowano również gazetkę tematyczną CO WARTO WIEDZIEĆ.
Największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy 7 (osoby, które przygotowały pytania nie brały udziału w konkursie).
Dzień wcześniej odbył się quiz wiedzy online o Wielkiej Brytanii i Rosji, w którym zwycięzcą okazał się Rafał Mielniczuk z klasy 6.
Wśród uczniów klas młodszych zwyciężyła Julia Ślepko z klasy 3.
Pamiętaliśmy również o naszych wschodnich sąsiadach-Ukrainie. Uczennice klasy 7 przygotowały gazetkę poświęconą ciekawostkom dotyczącym tego kraju.🇺🇦
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie uczniom klasy 7: Adamczuk Daria, Jaśkiewicz Roksana, Aleksandra Laskowska, Lipski Tomasz, Mielniczuk Laura, Pukaluk Amelia, Włos Natalia.
Opiekunowie: Barbara Kutek, Paweł Pacaj.
7
Dzień Liczby π
14 marca świętowliśmy Dzień liczby π.
14
Plecaczek dla uchodźców
Akcja Plecaczek
Akcja "PLECACZEK" dla dzieci z Ukrainy.
Spakuj plecak, nie musi być nowy, ale w bardzo dobrym stanie.
Każdy plecaczek będzie zawierał:
- butelkę wody niegazowanej z dziubkiem,
- soczek w kartoniku ze słomką,
- mus, jogurt w tubce,
- batonik, słodycze,
- małe opakowanie kredek,
- kolorowanka,
- miś, zabawka
- 1 paczka higienicznych i mokrych chusteczek,
- skarpetki, rękawiczki,
- coś od siebie (rysunek, laurka) – pokaż, że wspierasz.
Gdzie dostarczyć?
Zbiórka w naszej szkole.
Będziemy sukcesywnie przekazywać do Punktu Recepcyjnego, by jak najszybciej trafiły do potrzebujących dzieciaczków.
Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?
Drodzy Rodzice !
Dzieci słyszą, czytają i oglądają dramatyczne obrazy z terenów za naszą wschodnią granicą.
Odczuwają nasz niepokój i zdenerwowanie. W tych okolicznościach ważne jest, aby nasi uczniowie mieli
świadomość, że mogą liczyć na wsparcie i pomoc ze strony rodziców i szkoły.
Wybuchy, strzały, wyjące syreny, ranni ludzie – to wszystko mogą zobaczyć dzieci w telewizji i w
Internecie. Te obrazy mogą być dla nich niezrozumiałe, a z całą pewnością wzbudzają strach i niepokój.
Nie można zostawić dzieci samych ze swoimi myślami. Na rozmowę trzeba przeznaczyć tyle czasu, ile
dziecko będzie potrzebowało.
Każdą rozmowę należy zakończyć pozytywną informacją, żeby nie zostawić dziecka z elementami
strachu i lęku.
Dobrą informacją do przekazania dziecku będzie wiadomość o tym, jak Ukrainie pomagamy, oraz jakie
decyzje podejmują politycy, aby zakończyć tę wojnę.
Na terenie szkoły można skorzystać ze wsparcia pedagoga. Jeśli Państwo zauważą niepokojące
symptomy u dziecka, prosimy, zachęcajcie do skorzystania ze szkolnej oferty.Jako wsparcie dla rodziców, przesyłamy linki, gdzie psychologowie podpowiadają, jak rozmawiać z
dziećmi.https://operon.pl/Aktualnosci/Wszystko-co-najwazniejsze/Internetowe-szkolenie-dla-nauczycieli-i-
rodzicow-o-tym-jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie?utm_source=SARE&utm_medium=email&utm_campaign=Jak+rozmawiac+z+dziecmi+o+wojnie
https://odn.beatakaczor.pl/jak-rozmawiac-z-dziecmi-o-wojnie/?
utm_source=newsletter&utm_medium=sendy&utm_campaign=email_marketingJestem do dyspozycji uczniów i rodziców -pedagog szkolny Agnieszka Marciniuk
Zasady rekrutacji do przedszkola
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MIRCZE
Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnychw szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych prowadzonych przez Gminę Mircze na rok szkolny 2022/2023
Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Na terenie Gminy Mircze wychowanie przedszkolne może być realizowane w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego – punktach przedszkolnych.
Dzieci sześcioletnie (urodzone w 2016 roku) obowiązane są odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek ten rozpoczyna sięz początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat.
Dziecko sześcioletnie, na wniosek rodziców, może rozpocząć naukę w klasie I szkoły podstawowej.
Dzieci z odroczonym obowiązkiem szkolnym kontynuują przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego.
Dzieci pięcioletnie (urodzone w 2017 r.), dzieci czteroletnie (urodzone w 2018 r.) oraz dzieci trzyletnie (urodzone w 2019 r.) mają ustawowe prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego.
Informacje ogólne
- W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział zamieszkałe na terenie Gminy Mircze:
- dzieci 3-4-5-6 letnie (urodzone w latach 2019-2016),
oraz
- dzieci, którym odroczono obowiązek szkolny
- Dzieci urodzone w 2020 r. nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice/prawni opiekunowie mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola dopiero po ukończeniu przez dziecko 2,5 lat
- Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zamieszkałych poza Gminą Mircze mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli oddział przedszkolny/punkt przedszkolny będzie dysponował wolnymi miejscami.
- Postępowanie rekrutacyjne prowadzi komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły w której funkcjonuje oddział przedszkolny lub przy której utworzono punkt przedszkolny.
- Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w terminach określonych w harmonogramie.
- Przydział dzieci do właściwych oddziałów nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja oddziałów przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w procesie rekrutacji.
Kontynuacja wychowania przedszkolnego przez dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych lub punktów przedszkolnych w bieżącym roku szkolnym (2021/2022)
W terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które obecnie uczęszczają do oddziałów przedszkolnych/punktów przedszkolnych składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2022/2023 w oddziale przedszkolnym/punkcie przedszkolnym, do którego uczęszcza dziecko.
Prowadzenie postępowania rekrutacyjnego
- Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca prowadzi się na wniosek rodziców/prawnych opiekunów dziecka.
- We wniosku o przyjęcie rodzice/prawni opiekunowie wskazują wybrane oddziały przedszkolne/punkty przedszkolne według swoich preferencji w porządkuod najbardziej do najmniej preferowanej. Oddział przedszkolny/punkt przedszkolny wskazany na pierwszej pozycji we wniosku o przyjęcie nazywany jest oddziałem przedszkolnym/punktem przedszkolnym pierwszego wyboru.
- Rodzice/prawni opiekunowie:
- pobierają wniosek w dowolnej szkole,
- wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają w szkole w której mieści się oddział przedszkolny/punkt przedszkolny pierwszego wyboru,
- Podpisy obojga rodziców/prawnych opiekunów dziecka są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.
- Do wniosku o przyjęcie należy dołączyć dokumenty/oświadczenia potwierdzające spełnianie kryteriów.
- Kolejność składania wniosków nie ma wpływu na kolejność przyjęć
- Wniosek o przyjęcie dziecka rozpatruje komisja rekrutacyjna w każdej szkole wskazanej we wniosku.
- Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:
- żądać od rodziców/prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów),
- zwrócić się do Wójta Gminy, o potwierdzenie okoliczności zawartych w oświadczeniach.
- W przypadku braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia kryterium, którego spełnianie nie zostało potwierdzone.
- Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja ustala kolejność przyjęć:
- w przypadku liczby kandydatów większej niż liczba wolnych miejsc na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę łącznie kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe, tzw. kryteria ustawowe,
- w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po jego zakończeniu oddział przedszkolny/punkt przedszkolny nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie brane są pod uwagę kryteria określone w uchwale nr XXIII/206/2017 Rady Gminy Mircze z dnia 24 marca 2017 r., tzw. kryteria samorządowe.
- Wyniki postępowania rekrutacyjnego komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości w formie listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
- Rodzice/prawni opiekunowie dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenie woli zapisu w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
- Komisja rekrutacyjna przyjmuje dziecko do przedszkola/szkoły, jeżeli zostało zakwalifikowane do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu i podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola/szkoły.
- Rodzice/prawni opiekunowie dzieci, które nie zostały przyjęte, mogą:
- wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy dzieci przyjętych i nieprzyjętych,
- wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,
Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.
Kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
W postępowaniu rekrutacyjnym do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2022/2023 obowiązują:
- kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z późn. zm.) tzw. kryteria ustawowe,
oraz
- kryteria określone w uchwale nr XXIII/206/2017 Rady Gminy Mircze z dnia 24 marca 2017 r.,tzw. kryteria samorządowe.
Wice szczegółów pod linkiem
http://www.mircze.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2&dzialy=2&artykul=3816&akcja=artykul&fbclid=IwAR38M4hd5UXgimFwk_6EEJF5JgL_j7Bbt6IaDsNQC5-rnTqCA2wQd9kPLFo
Zasady rekrutacji do naszej szkoły.
REKRUTACJA DO I KLASY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ GMINĘ MIRCZE
Do klas I przyjmowane są:
- dzieci 7 letnie (urodzone w 2015) - objęte obowiązkiem szkolnym,
- dzieci 6 letnie (urodzone w 2016) - zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno- pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej
Zasady przyjęć
Do szkoły podstawowej kandydaci przyjmowani są bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego (szkoła obwodowa) lub na wniosek rodziców (szkoła nieobwodowa)
Kandydaci zamieszkali w obwodzie danej szkoły
Kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej, którzy ubiegają się o przyjęcie do klasy I wyłącznie w tej szkole, przyjmowani są do niej z urzędu na podstawie zgłoszenia. Do zgłoszenia dołącza się oświadczenie o miejscu zamieszkania rodziców kandydata i kandydata, które składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń (art. 151 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).
Skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem tzn. dziecko ma zapewnione miejsce w klasie I w szkole obwodowej, ale rodzice mogą starać się o przyjęcie dziecka do innej szkoły.
Kandydaci spoza obwodu
Kandydaci, dla których wybrana szkoła nie jest szkołą obwodową, biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym.
Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do dowolnie wybranych szkół, układając własną listę referencji.
Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2022/2023 jest prowadzone w terminach określonych w harmonogramie rekrutacji.
Rodzice/prawni opiekunowie pobierają wniosek/zgłoszenie w dowolnej szkole, po wypełnieniu i podpisaniu przez oboje rodziców/ prawnych opiekunów składają w szkole.
- Do wniosku rodzice/prawni opiekunowie dołączają, określone w uchwale nr XXIII/205/2017 Rady Gminy Mircze z dnia 24 marca 2017 r., oświadczenia oraz dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów.
- Wniosek rozpatruje komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.
- W przypadku nieprzedłożenia dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów oraz w sytuacji braku potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniu, komisja rekrutacyjna, rozpatrując wniosek, nie uwzględnia danego kryterium.
- Na podstawie spełnianych przez kandydata kryteriów kwalifikacyjnych komisja rekrutacyjna ustala kolejność przyjęć oraz podaje do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia.
- Rodzice/ prawni opiekunowie kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia składają pisemne potwierdzenia woli zapisu w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany.
- Komisja rekrutacyjna:
- przyjmuje kandydata do szkoły, jeżeli został zakwalifikowany do przyjęcia i rodzice potwierdzili wolę zapisu,
- podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły.
- Rodzice/ prawni opiekunowie kandydatów, którzy nie zostali przyjęci mogą:
- złożyć wniosek do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych,
- wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,
- złożyć do sądu administracyjnego skargę na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły.
Szczegóły pod linkiem:
http://www.mircze.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=2&dzialy=2&artykul=3817&akcja=artykul&fbclid=IwAR39lQck_Fk7autY7MqMW4fwICMfIMWbWXEU4jzcJ-lMgzf8cN4eSBw3pqg
Sukces poetycki Roksany
W dniu 18. stycznia autorka wiersza Roksana Jaśkiewicz odebrała nagrodę za zdobycie I miejsca w konkursie ,,Wolna - Niepodległa''. Nagrodę wręczał poseł Tomasz Zieliński oraz dyrektor Delegatury Kuratoriu Oświaty pani Monika Żur. Uczennicy towarzyszyła dyrektor Dorota Miazga oraz polonista Małgorzata Jóźwiak.
Pasowanie na czytelnkia
Pasowanie na czytelnika to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. W tym dniu pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się także, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając. Pierwszaki odgadywali bajkowe zagadki – okazali się świetnymi znawcami popularnych baśni i bajek. Poznali bibliotekę i jej zbiory oraz nauczyli się samodzielnie wypożyczać książki. Skupione i poważne pierwszaki uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Świeżo pasowani czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki „Pierwsze Abecadło”, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu. Każdy uczestnik uroczystości otrzymał od Gminnego Ośrodka Kultury w Mirczu książkę „Przysłowia Polskie” oraz dyplom, za które serdecznie dziękujemy.
9
Życzenia świąteczne
Wigilia naszych najmłodszych uczniów.
W przedświątecznym tygodniu przedszkolaki miały pełne ręce roboty. Przygotowały ucztę wigilijną i śpiewały kolędy. Brawo!
20
Jasełka
Dzień Misia i Andrzejki w przedszkolu
W naszym przedszkolu dzieje się wiele ciekawych rzeczy. Poniżej fotorelacja z Dnia Misia oraz Andrzejek.
10
Ognisko niepodległościowe
Tradycją naszej szkoły stało się świętowanie odzyskania niepodległości poprzez wspólny śpiew i pieczenie kiełbasek.
2W przeddzień 123 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyło się ognisko.
Hejtu nie promuję, na hejt reaguję
18 października 2021 roku w klasie VII odbyły się warsztaty "Hejtu nie promuję, na hejt reaguję." Zajęcia przeprowadziła psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie p.Maria Malicka. Podczas zajęć omówiono definicję hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu, trollingu. Uświadamiano uczniom przyczyny zjawiska hejtu oraz ich konsekwencje. Uczniowie pracowali w grupie wyrażając własne opinie bez obrażania innych.
Podczas spotkania psycholog uwrażliwiała młodzież na godność drugiego człowieka. Organizatorem warsztatów była pedagog Agnieszka Marciniuk.
2
Archiwum Aktualności