• Hejtu nie promuję, na hejt reaguję

• 18 października 2021 roku w klasie VII odbyły się warsztaty "Hejtu nie promuję, na hejt reaguję." Zajęcia przeprowadziła psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Hrubieszowie p.Maria Malicka. Podczas zajęć omówiono definicję hejtu, mowy nienawiści, cyberbullingu, trollingu. Uświadamiano uczniom przyczyny zjawiska hejtu oraz ich konsekwencje. Uczniowie pracowali w grupie wyrażając własne opinie bez obrażania innych.

Podczas spotkania psycholog uwrażliwiała młodzież na godność drugiego człowieka. Organizatorem warsztatów była pedagog Agnieszka Marciniuk.

• Zapraszamy do dyktanda!

• Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

Dla wszystkich uczestników przewidziane zostały nagrody, a dla Nauczyciela, który uzyska najlepszy wynik portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - zwycięzca będzie mógł wybrać tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Liczy się poprawność rozwiązywania oraz tempo rozwiązywania (im szybciej, tym lepiej).

Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na poniższej stronie:https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

• Poczuj chemię do fizyki

• W piątek 8 października młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły mogli aktywnie uczestniczyć w eksperymentalnej lekcji chemii i fizyki, przeprowadzonej przez grupę naukową „Zaelektryzowani”.

Uczniowie badali prawdziwość teorii fizycznych i chemicznych, które mieli możliwość osobiście weryfikować.

• Wizyta policjantów

• Piątego października do naszej szkoły przybyli policjanci. Przeprowadzono pogawędkę z uczniami dotyczącą bezpieczeństwa zarówno w sieci, jak i w ruchu drogowym. Panowie poinstruowali starszych uczniów o konsekwencjach prawnych wykroczeń i związanej z tym odpowiedzialności karnej.

• Wmożenie reżimu sanitarnego

• W związku z panującą sytuacją epidemiologiczną w kraju  przypominamy o konieczności przestrzegania wszelkich nakazów i zakazów wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów prawa, w szczególności z rozporządzeń Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystawieniem stanu epidemii – oraz wytycznych Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego, uwzględniając specyfikę funkcjonowania różnych obszarów naszego codziennego życia, o wzmożenie reżimu sanitarnego i stosowanie środków ochrony osobistej oraz ograniczenie kontaktów, w tym zachowanie bezpiecznej odległości.

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zakończył się sukcesem dla klasy VIII - zostali Mistrzami Tabliczki Mnożenia!

Młodsi koledzy i koleżanki również udowodnili, że tabliczkę znakomicie znają.

Gratulujemy!