• 11 listopada

"Dzisiaj wielka jest rocznica -

-11 listopada!

Tym, co zmarli za Ojczyznę

hołd wdzięczności Polska składa.

Przystrojony portret" Dziadka",

Wzdłuż ram spływa czarna wstęga.

Odszedł od nas Wódz w zaświaty-

-Ból do głębi serca sięga.

Żył dla Polski, walczył za Nią

Na bój krwawy wiódł legiony.

Siał i orał dla Ojczyzny,

My zbieramy dzisiaj plony.

Więc o przyszłość walczmy społem,

Pod sztandarem z Orłem Białym.

Tylko pracą i nauką przysporzymy

Polsce chwały ! "

• Zajęcia koła informatycznego

• Uczniowie naszej szkoły podczas zajęć koła informatycznego wykonywali Robot „Kiki” wykorzystując do tego zestawy klocków LEGO EDUCATION.

Mieli oni za zadanie napisać historię, w której „Kiki” jest szczęśliwa, idzie na spacer aż do momentu w którym spotyka np. kota.

Następnie należało napisać algorytm przedstawiający daną sytuację oraz po określeniu problemu przejść cały proces projektowania w celu znalezienia rozwiązania problemu.

#laboratoriaprzyszlosci

• Zbiórka karmy

• Karma dla zwierząt zebrana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

To już kolejna (i na pewno nie ostania) zbiórka zorganizowana prze Wolontariat SP w Wiszniowie.

Dziękujemy wszystkim , którzy wzięli w niej udział.

W dniu dzisiejszym karma trafi do Adopcji Zamość - zajmującej się porzuconymi zwierzakami (dokarmianiem, leczeniem i szukaniem nowych domów dla ) z okolic min. Zamościa i Hrubieszowa .

PS.

Jesli chcielibyście adoptować kotka albo pieska zajrzyjcie na stronę :

• PAMIĘTAMY!

Jak co roku przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci o żołnierzach walczących o wolność naszego kraju, znajdujące się w Radostowie , Mołożowie i w Wiszniowie.

#SzkolaPamieta

• Pasowanie na Przedszkolaka

• 27 października 2022r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy razem z zaproszonymi gośćmi: rodzicami oraz panią dyrektor. Akademia, na której dzieci prezentowały wierszyki i piosenki, a także krótki egzamin był dla wszystkich uczestników ważnym wydarzeniem.

Podniosłą chwilą był moment pasowania. Pani dyrektor, za dotknięciem magicznego lizaka uroczyście ogłosiła przyjęcie dzieci do społeczności przedszkolnej. Święto przedszkolaków nie mogło obyć się bez prezentów, dyplomów oraz skromnego poczęstunku.

Zapraszam na fotorelację.

• KONKURS !!!!!

• Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie lubelskim jest prowadzony przez „Kurier Lubelski”.

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała pracująca w naszej szkole nauczycielka: Iwona Bełz.

Głosowanie w plebiscycie rozpocznie się już we wtorek, 25 października. Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.kurierlubelski.pl/nauczyciel

• Lekcja rugby w naszej szkole

18 października w naszej szkole została przeprowadzona lekcja otwarta dla nauczycieli wychowania fizycznego z Gminy Mircze oraz Gminy Dołhobyczów.

W lekcji uczestniczyły dzieci, które nie miały styczności z piłką do rugby.

Zadaniem lekcji było: demonstracja piłki, chwytu – gry i zabawy oraz zapoznanie uczniów |z podstawowymi przepisami gry, podstawową techniką podań piłki, zrywaniem TAGów |i zasadami zdobywania punktów.

Rugby TAG to świetna bezkontaktowa alternatywa dla klasycznego Rugby, idealna dla dzieci. Zawodnicy podczas gry nie używają siły do zdobycia piłki. Najważniejsza jest zwinność i szybkość potrzebna we wszystkich grach zespołowych.

Podczas lekcji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszlosci