• Wycieczka do Zamościa

• 18 maja odbyła się wycieczka do Zamościa w której uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto. Uczniowie poznali historię Zamościa. Następnym punktem naszej wycieczki był Park Trampolin, gdzie uczniowie mogli pod okiem instruktorów skakać do woli. Po tak intensywnym wysiłku udaliśmy się do Mc Donalda, aby móc się pożywić. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Kina Stylowego. Pan kierownik oprowadził nas po kinie. Opowiedział w jaki sposób są wyświetlane filmy. Po intensywnym dniu uczniowie obejrzeli bajkę „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”. Wszyscy zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do domu.

• Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

• W naszej szkole obchodziliśmy od 8 do 15 maja XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji była "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Wszyscy uczniowie podczas przerwy mogli czytać książki, które były przygotowane w specjalnych skrzynkach. Dzieci z przedszkola odwiedziły bibliotekę zapoznały się z regulaminem. Na pamiątkę spotkania otrzymały zakładki do książki. Pan bibliotekarz Czesław Badyła na zakończenie spotkania przeczytał maluchom bajkę. W tygodniu bibliotek dzieciom z punktu przedszkolnego były wyświetlane bajki za pomocą rzutnika. Najmłodsi uczniowie mogli poczuć się jak „W Starym Kinie”. Dzieciom bardzo spodobała się taka innowacyjna forma czytania bajek połączona z obrazem. Uczniowie klas 1-3 dowiedziały się jak powstaje książka oraz mogli podziwiać prezentację „Najpiękniejsze Biblioteki Świata”.