• Ogłoszenie - Erasmus

          •  

            W dniu 14 czerwca (środa) o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci biorących udział w projekcie Erasmus+ z zewnętrznym koordynatorem - Aleksandrą Szymańską. Prosimy rodziców, aby zabrali ze sobą na spotkanie dowody osobiste/paszporty dzieci. 

            Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie jest koordynatorem projektu „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły” realizowanego w ramach programu Erasmus+ akcja 1 "Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej". Numer projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000098491. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską

            .

        • 160. rocznica bitwy pod Mołożowem
          • 160. rocznica bitwy pod Mołożowem

          • 19 maja społeczność naszej szkoły uczestniczyła w lokalnej uroczystości upamiętniającej 160. rocznicę bitwy pod Mołożowem stoczonej w czasie powstania styczniowego.
            Pomnik powstańców w Mołożowie Kolonii jest miejscem, które nasi uczniowie dobrze znają, gdyż każdego roku porządkują, palą znicze i składają wiązanki kwiatów.
            Była to okazja, by ubogacić wiedzę historyczną, wzmocnić uczucia patriotyczne i poczuć dreszcz w czasie salwy honorowej.
            Uczniowie włączyli się aktywnie w oprawę Mszy Świętej, na koniec zaprezentowali patriotyczny montaż słowno – muzyczny przygotowany pod opieką nauczycieli Małgorzaty Jóźwiak i Rafała Piwkowskiego.
            Mali śpiewacy przygotowani zostali przez panią Jolantę Kowalczuk. Na długo zostaną w pamięci przepiękne pola kwitnącego rzepaku i smak żołnierskiej grochówki.
          • Pasowanie na czytelnika

          • W dniu 17 maja uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Wiszniowie zostali pasowani na czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej (z filią w naszej szkole).

             Uroczystego pasowania w obecności bibliotekarzy p. Przemysława Jeczenia i p. Czesława Badyły oraz nauczycielek p. Moniki Kuzniarskiej i p. Jolanty Kowalczuk  dokonała Pani Dyrektor Dorota Miazga.

            Dzieci otrzymały piękne dyplomy i wspaniałe upominki ufundowane przez GOK w Mirczu.

             Serdecznie dziękujemy.

          • Sukces projektu "Murem za klimatem"

          •  

            Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie na projekt młodzieżowy na rzecz klimatu.  W projekt zaangażowani byli uczniowie: Tomasz Lipski, Roksana Jaśkiewicz, Karolina Paczkowska, Aleksandra Laskowska, Daria Adamczuk, Emilia Słomiana, Rafał Mielniczuk, Nataniel Gardzioła, Gabriela Kolano i Amelia Pukaluk, koordynatorem był Pan Paweł Pacaj.

            https://www.facebook.com/groups/553424613526892/permalink/568881315314555/

             

        • Mity inaczej
          • Mity inaczej

          • W dniu 27 kwietnia klasa 5 pod opieką pani Haliny Wiatrzyk, przygotowała inscenizację mitów greckich. Bogowie Olimpu  królowali w czasach nam współczesnych, nie stroniąc od nowinek technologicznych i wynalazków XXI wieku. 

          • Dzień Ziemi

          • 26 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. Uczniowie zaprezentowali jak można uratować naszą planetę. Uwieńczeniem dnia był międzyszkolny konkurs wiedzy o parkach narodowych, w którym wzięły udział szkoły z Szychowic, Kryłowa oraz Wiszniowa.

          • Zielone Warsztaty - projekt "Razem dla klimatu".

          • Uczniowie klasy 8 i 7 w dniu 20 kwietnia zorganizowali ,,zielone warsztaty" dla klas 1-4 i 5-8.

            Koordynatorem projektu jest pan Paweł Pacaj.

            Młodsze klasy obejrzały film, dzięki któremu dowiedziały się m.in. co to efekt cieplarniany, co wpływa na jego zwiększenie, jakie są tego skutki oraz jak mogą temu zapobiec, po czym przedstawiały swoje zdanie na ten temat.

            Szlifowali oni także swoje umiejętności z zakresu segregacji śmieci. Na koniec w grupach narysowali plakaty na temat zanieczyszczenia środowiska spalinami samochodowymi oraz przedstawili zalety jazdy rowerem.

            W tym czasie klasy 5-8 oglądały film na temat przyczyn i skutków zmian klimatycznych oraz działań, które mogą temu zapobiec. Po obejrzeniu poprosiliśmy ich o wypowiedzenie się w tym temacie i przedstawienie swoich własnych pomysłów. Oni także tworzyli w grupach plakaty . Pierwsza grupa przedstawiała przyczyny, druga skutki, a trzecia działania.

            Uczestnikom, jak i prowadzącym, bardzo się podobało i mamy nadzieję, że wszyscy dowiedzieli się czegoś, co zostanie im na dłużej w głowie.

            Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! 

            Tekst: R. Jaśkiewicz 

          • Erasmus

          • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie jest koordynatorem projektu „Rozwój kompetencji uczniów kluczem do sukcesu szkoły” realizowanego w ramach programu Erasmus+ akcja 1 "Mobilność uczniów i kadry edukacji szkolnej". Numer projektu: 2022-2-PL01-KA122-SCH-000098491. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską.

            W dniach 17-20.04.2023 r. przedstawiciele Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie, dyrektor Dorota Miazga oraz nauczyciel języka angielskiego Pan Paweł Pacaj, uczestniczyli w spotkaniu z dyrekcją portugalskiej szkoły Agrupamento de Escolas André Soares mającej swoją siedzibę w Bradze.

            Strony podpisały umowę o współpracy w ramach projektu Erasmus+. Delegacja z Polski poznała również metody nauki języków obcych w instytucji goszczącej, sposoby wykorzystania narzędzi cyfrowych w edukacji oraz działania ograniczające negatywny wpływ szkoły na środowisko.

            Efektem spotkania będzie wzajemna nauka polskich i portugalskich uczniów w trakcie dwutygodniowego pobytu w Portugalii w roku szkolnym 2023/2024.

            Zindywidualizowany program kształcenia obejmuje zajęcia z języka angielskiego, programowania oraz zrównoważonego rozwoju, w których udział weźmie 20 uczniów z klas V-VIII Szkoły Podstawowej w Wiszniowie.

          • Sukces naszych uczniów w konkursie "EkoGra"

          • W dniu 24 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. M. Rataja w Lublinie,odbył się finał konkursu na grę planszową "EkoGra”.

            Konkurs dla uczniów klas I - VIII z województwa lubelskiego.

            Nad konkursem Honorowy Patronat objął Lubelski Kurator Oświaty.

            Udział w konkursie wzięli uczniowie naszej szkoły w zespołach: Rafał Mielniczuk i Karolina Paczkowska oraz Julia Bednarczuk i Emilia Słomiana.

            Wykonali oni własnoręcznie wspaniałe gry planszowe o tematyce związanej z ekologią i regionem.

            Sukces w tym konkursie odnieśli Rafał Mielniczuk i Karolina Paczkowska, którzy zajęli 3 miejsce w kategorii klasy VII- VIII.

            Jest to wielki sukces ponieważ w konkursie udział wzięło 228 uczestników.

          • Mamy finalistów konkursu kuratoryjnego

          • 24 kwietnia 2023r. została ogłoszona lista laureatów I finalistów przedmiotowych konkursów dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

            Wśród finalistów województwa lubelskiego znalazły się uczennice klasy ósmej:

            Laura Mielniczuk ( z chemii)

            oraz

            Roksana Jaśkiewicz (z języka polskiego).

            To ogromne wyróżnienie, jest zwieńczeniem długiej i ciężkiej pracy jaką Laura i Roksana włożyły w przygotowanie do reprezentowania siebie jak i naszej szkoły w konkursach województwa lubelskiego.

            Cała społeczność szkolna jest z Was dumna a w szczególności pani Małgorzata Jóźwiak i pani Ewelina Frańczuk .

            Gratulujemy!

          • Mobilne Labolatoria Przyszłości

          • 14 marca uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach Mobilne Laboratoria Przyszłości.

            Akcja miała na celu aktywne i kreatywne wykorzystanie sprzętu objętego projektem i wzbudzenie zainteresowania nowoczesnymi technologiami. Edukatorzy, którzy odwiedzili naszą szkołę przeprowadzili zajęcia w dwóch blokach ćwiczeniowych, w tym jedno z użyciem drukarki 3D.

          • Bieg Tropem Wilczym

          • Reprezentanci  naszej szkoły przyłączyli się do XI edycji ogólnopolskiej akcji Bieg „Tropem Wilczym”. 1. marca 23 uczniów i 2 nauczycieli pokonało trasę 1963 m, by uczcić Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

             

            ​​​​​​​

            ​​​​​​​

            Patronat nad imprezą sportowo-edukacyjną objęła Pani Wójt Gminy Mircze Marta Małyszek, która ufundowała i wręczyła nagrody zwycięzcom w poszczególnych kategoriach:

            Chłopcy starsi: Tomasz Lipski, Rafał Mielniczuk, Piotr Paczkowski

            Chłopcy młodsi: Aleksander Powęska, Kacper Kuźniarski, Grzegorz Martyniak

            Dziewczęta: Małgorzata Mazur, Aleksandra Laskowska, Karolina Paczkowska

            Gratulujemy właściwej postawy i dziękujemy za uczestnictwo w biegu!

            Mamy nadzieję, że uczestnictwo w biegu stanie się tradycją naszej szkoły.